Rabka Zdrój – urokliwe miasteczko, idealne na urlop

Okres wakacyjny to czas relaksu i wyjazdu na urlop wspólnie z najbliższymi. Aby dobrze wypocząć i nabrać sił do dalszej pracy i nauki szkolnej niekoniecznie trzeba wyjeżdżać w odległe zakątki świata, tylko letnią kanikułę można także spędzić na rodzimej ziemi.

To warto wiedzieć o Rabce Zdrój

Polska jest pięknym krajem, w którym do dyspozycji mamy morze, jeziora i góry. Ciekawym miejscem, gdzie warto się wybrać, zwłaszcza jeśli jesteśmy rodzicami jeszcze małych dzieci jest Beskid Wyspowy, a konkretnie miejscowość Rabka-Zdrój.

Jest to niezwykle urokliwe miasteczko z tężniami solankowymi oraz bardzo dużym parkiem. Baza noclegowa jest bogata, można zarezerwować pobyt zarówno w prywatnym pensjonacie, jak i hotelu. Ze znalezieniem miejsca, gdzie można się stołować również nie ma najmniejszego kłopotu.

Jakie są atrakcje Rabki Zdrój?

Jak to już zostało wspomniane powyżej do tej miejscowości warto przyjechać z małymi dziećmi, a to z uwagi na ogrom miejsca do spacerowania po pięknym parku, w którym znajdują się rozliczne deptaki  na przykład wzdłuż rzeczki Poniczanki. Ale nie tylko to, w Rabce jest także teatr dla dzieci o nazwie „Rabcio”, gdzie można najmłodszego członka rodziny zabrać na przedstawienie. Ponadto w miejscowości tej znajduje się rodzinny park rozrywki o nazwie Rabkoland, w którym na brak atrakcji na pewno nie będziemy narzekać. W niedalekiej odległości, bo około 40 kilometrów lokalizację swoją ma zimowa stolica Polski, czyli Zakopane, tuż obok jest wieś Chochołów, a w niej kompleks basenów termalnych Termy Chochołowskie. Oprócz tego istnieje możliwość, żeby między innymi zwiedzić zamek w Niedzicy i popływać statkiem po Zalewie Czorsztyńskim.

Jadąc trochę dalej dotrzemy do granicy polsko-słowackiej i po jej przekroczeniu znajdziemy się w miejscowości Czerwony Klasztor, a w niej do zwiedzenia jest chociażby klasztorny kompleks o tej samej nazwie.