Egzotyka na Wyspach Zielonego Przylądka – to warto wiedzieć

Planując swój wymarzony urlop, często zastanawiamy się, w jakim kierunku najlepiej się udać. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się miejsca egzotyczne, Jednym z nich są Wyspy Zielonego Przylądka. Zjawiskowe plaże, barwne krajobrazy oraz wspaniała pogoda to czynniki, które szczególnie zachęcają do odwiedzenia tego rajskiego miejsca.

Czy warto udać się na Wyspy Zielonego Przylądka?

Wyspy Zielonego Przylądka to jedno z bardziej egzotycznych miejsc, które co roku przyciąga wielu turystów. Chociaż nie zwiedzimy tutaj zabytków z czasów starożytności, to z pewnością odpoczniemy. Rajskie plaże z miękkim piaskiem zachęcają, aby zrelaksować się na nich i oderwać się od codzienności. Oczywiście, dla osób lubiących aktywnie spędzać czas także jest wiele możliwości. Gdzie bowiem uprawiać sporty wodne jak nie tutaj? Wyspy Zielonego Przylądka stwarzają do tego fantastyczne warunki! Śmiało, można stwierdzić, iż to właśnie wakacje spędzone w tym miejscu będą niezapomniane.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka to miejsce, gdzie przez cały rok jest idealna pogoda. W typowym sezonie turystycznym czerwiec-październik temperatura sięga 30°C. Chociaż w innych miesiącach nie jest dużo niższa (około 28°C). Dzięki temu możemy to rajskie miejsce odwiedzać przez cały rok. Śmiało, można zatem stwierdzić, iż będzie to idealny kierunek w zimowym dla nas okresie. Gdy za oknem będzie szaro, a mróz będzie nam doskwierać warto wybrać się do ciepłego kraju, gdzie promienie słoneczne skutecznie będą dostarczać nam witaminy D.

Będąc w tym rajskim miejscu, koniecznie należy spróbować lokalnych przysmaków

Ze względu na położenie Wysp Zielonego Przylądka głównie serwuje się tutaj owoce morza i ryby. Bafos i caldo de peixe to szczególnie polecane dania, warte spróbowania! Jeżeli więc wciąż zastanawiasz się, czy warto wybrać się do egzotycznych Wysp Zielonego Przylądka, to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca: TAK!