Miejsce gdzie przeżyjesz egzotyczną przygodę – Galapagos

Galapagos jest najbardziej znaną oraz popularną atrakcją turystyczną Ekwadoru. Pomimo tego, że znajduje się około 1000 km od linii brzegowej – przyciąga ogromne liczby turystów. Galapagos to archipelag składający się z 15 większych wysp oraz wielu małych wysepek.

Atrakcje turystyczne na Galapagos

Turystów przyciąga przede wszystkim niesamowita przyroda. Galapagos zamieszkiwane są między innymi przez lwy morskie, iguany, uchatki, żółwie, a także ogromną liczbę niesamowitych gatunków ptaków, w tym niebieskonogie głuptaki.

Dużym zainteresowaniem cieszą się Galapagos także ze względu na rajskie plaże, które przyciągają turystów z całego świata. Zachwycają nie tylko widokami, ale także dzikością oraz idealnymi warunkami do plażowania, relaksu, pływania oraz nurkowania. Ze względu na ogromną bioróżnorodność Galapagos znajduje się pod protektoratem UNESCO. Dla wielu podróżników pobyt na Galapagos jest spełnieniem marzeń. Niestety tego typu wycieczka jest stosunkowo kosztowna. Tym samym planując wyjazd należy odpowiednio zabezpieczyć się pod względem finansowym. Jednak wyspy z pewnością zrekompensują wysokie koszty. Jest spełnienie marzeń tylko dla fanów dzikiej natury, ale także dla wielbicieli cudownych plaż, kolorowych zachodów słońca, krystalicznie czystej wody oraz egzotycznych pejzaży. Galapagos najlepiej jest odwiedzić pomiędzy grudniem a my majem. Jest to czas kiedy występują rewelacyjne warunki do plażowania, ale także pieszych wycieczek czy też oglądania dzikich zwierząt.

Na Galapagos znajduje się wiele ekskluzywnych hoteli, które posiadają wewnętrzne baseny, a także tarasy z możliwością podziwiania niezwykłej panoramy wyspy. Galapagos oferuje także wyjątkowe dania oraz lokalną kuchnię.