Wyjątkowy Zanzibar – co warto zobaczyć?

Zanzibar to piękna wyspa należąca do Tanzanii, której miłośnicy egzotycznych podróży coraz chętniej poświęcają swój czas. Co sprawia, że wczasy w tej części świata cieszą się tak dużą popularnością? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

O Zanzibarze i atrakcjach dla turystów

Zanzibar to przede wszystkim rajskie plaże oraz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Możemy tam odbyć luksusowe rejsy statkiem podobne do rejsów statkiem Uniworld Boutique River Cruises. Zanzibar to również liczne atrakcje, którym w trakcie egzotycznej wycieczki po wyspie warto poświęcić swój czas. Jednym z tych miejsc, którym warto przyjrzeć się uważniej, jest wyspiarska stolica. To miasto Zanzibar, znane z historycznej dzielnicy Stone Town. To serce wyspy, które może każdego z nas oczarować swoim klimatem i wielokulturową atmosferą.

Wśród atrakcji, którym warto się tu uważniej przyjrzeć, pojawia się m.in. dom – muzeum Freddiego Mercurego oraz Stary Fort. Zanzibar znany jest też z przyrodniczych ciekawostek, które skutecznie przyciągają uwagę turystów. W poszukiwaniu naturalnych bogactw, warto odwiedzić wysepkę Prison Island, znaną z hodowli żółwi Aldabra, warto też wybrać się na wędrówkę po Parku Narodowym Jozani. To wyjątkowe miejsce, w którym wciąż możemy nacieszyć się widokiem prawdziwego lasu deszczowego. Spacery po parku są też świetną okazją do spotkania z gerezami wielobarwnymi, czyli sympatycznymi małpkami, z którymi spotkamy się już tylko na Zanzibarze. W pobliżu parku czeka jeszcze inna atrakcja. To Centrum Motyli, w którym możemy zobaczyć cały cykl życia motyla.

Zanzibar to nie tylko plaże i lasy. To również przyprawy, m.in. wanilia, goździk, cynamon i kardamon. Jednym z ciekawszych doświadczeń dla turystów spędzających wczasy w tej części świata może się okazać wizyta na farmie przypraw, na której można odkrywać tajniki takich upraw i jednocześnie spędzać czas w wyjątkowej scenerii. Inna atrakcja Zanzibaru to plantacja alg, również ciesząca się dużą popularnością. I tu można spędzić czas w ciekawy i pożyteczny sposób, zdobywając sporo cennych wiadomości na temat Zanzibaru i jego naturalnych bogactw.