3 miejsca, które trzeba obowiązkowo odwiedzić na wakacjach w Poznaniu

Poznań, stolica Wielkopolski, to nie tylko trykające się w samo południe koziołki na ratuszowej wieży. Poznaj 3 atrakcje, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w tym mieście.

Rogalowe Muzeum Poznania

Jeśli Poznań, to rogale świętomarcińskie. Ich historie oraz postać twórcy poznamy w Rogalowym Muzeum Poznania, zlokalizowanym w samym sercu Starego Miasta. Istnieje możliwość wykupienia warsztatów z pokazu robienia rogali. Nowością jest wykonanie widokówki z Poznania metodą sypanych piasków z widokiem na ratusz i koziołki. Wszystkie interaktywne zajęcia prowadzone są z humorem gwarą poznańską.

Muzeum Pyry

Jeśli Wielkopolska to pyry, nie ziemniaki. Warto wybrać się na godzinny spacer po Pyrlandii. Na początku każdy uczestnik zwiedzania wybiera przyprawy do ziemniaka, który upieczony będzie do odbioru przy wyjściu. W czasie wędrówki dowiemy się, skąd pyry w Poznaniu i Polsce. Nie zabrakło także aspektu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Bez wątpienia podczas zwiedzania stolicy województwa wielkopolskiego należy skupić się także na miejscach z aspektem historycznym. Niewątpliwie do tego grona zalicza się Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce to upamiętnia jedno z niewielu zwycięskich powstań w dziejach historii. Warto wykupić spacer z przewodnikiem, który przybliży nie tylko Wielkopolanom dzieje tego zrywu.

Wszystkie trzy powyższe atrakcje znajdują się na Starym Mieście w Poznaniu. Warto przespacerować się między ich zwiedzeniem klimatycznymi uliczkami i zachwycić miejską architekturą. Przy większej ilości czasu, będąc w mieście można także zajrzeć do ZOO, czy na Maltę.