Senj – czemu warto odwiedzić to piękne chorwackie miasteczko?

Częstym kierunkiem urlopowym wybieranym wśród Polaków jest Chorwacja. Nic dziwnego, zważając na jej przystępne ceny, słoneczny klimat i ciekawą chorwacką kulturę.

Senj – urokliwe chorwackie miasteczko

Swoimi urokami zachwyca również piękny Adriatyk, który kryje w sobie wiele egzotycznych stworzeń morskich, takich jak ośmiornice, kolczatki czy rozgwiazdy. Podczas snorkelingu w słonej wodzie tego morza można również zachwycać się ławicami małych, kolorowych rybek. Wyjątkowość tego kraju wzbudza sympatię turystów, warto zadać sobie jednak pytanie, którą miejscowość najlepiej wybrać na wakacje?

Miasto czy miasteczko? Senj!

Wielkie, rozsławione miasta to ciekawy ośrodek dla turystów, którzy szczególnie upodobali sobie aktywny wypoczynek, spędzony na zwiedzaniu. Wakacje w dużych metropoliach często kosztują jednak więcej, a zatłoczone turystami uliczki i restauracje mogą przysłonić prawdziwy chorwacki klimat. Dlatego też polecam, aby zaznać uroków miejsca, w którym większość mieszkańców stanowią Chorwaci, a przyjezdni turyści traktowani są bardziej wyjątkowo. Senj to niewielkie miasteczko, które stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Miejscowość ta posiada kilka kamienistych plaż, z których rozpościera się niezapomniany widok na wysokie góry. Warto również wspomnieć, że miasteczko to jest wspaniałym punktem wypadowym do zwiedzania innych miejscowości, ponieważ znajduje się mniej/więcej w połowie Chorwacji. Zaledwie 70 km dalej znajduje się wyspa Krk, podobną odległość trzeba także pokonać, żeby dostać się nad Jeziora Plitwickie.

Są to stosunkowo małe odległości, miejscowość ta może okazać się więc idealna również dla aktywnych turystów. Co ciekawe, w miasteczku tym większość Chorwatów potrafi język niemiecki, wielu kelnerów i osób zajmujących się branżą turystyczną zna jednak kluczowe polskie słowa, co umożliwia dogadanie się Polakowi. Senj to miejsce, które zdecydowanie warto wpisać na swoją wakacyjną listę!