Jak przygotować się na wakacje w Egipcie?

Egipt to piękne, tajemnicze państwo. Ciężko uwierzyć, że po ponad 4-godzinnym locie widzimy inny świat. Tak inna kultura, mentalność ludzi, otaczający krajobraz oraz panująca bieda mogą zdziwić.

Wybierając się do Egiptu pierwszy raz warto wykupić wycieczkę przez biuro turystyczne. Oszczędzi nam to niepotrzebnych nerwów. Pozwoli cieszyć się afrykańskim słońcem, zwiedzać starożytne zabytki, oglądać rafy koralowe i w końcu odpocząć fizycznie i psychicznie.

Wakacje w Egipcie – co powinieneś wiedzieć?

Wyjeżdżając do Egiptu trzeba mieć paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy. Wizę kupisz na lotnisku. Spędzając wakacje w Egipcie należy bardziej rygorystycznie przestrzegać zasad higieny. Należy często myć ręce oraz każde spożywane świeże warzywo lub owoc. Pijemy tylko wodę przegotowaną lub z butelki i taką myjemy zęby.

Odwiedzając świątynie, często jest konieczność wypożyczenia przez kobiety długiego, szerokiego stroju z kapturem zasłaniającym włosy. Mężczyźni wchodzą normalnie. Na terenie hotelu można chodzić w czym się chce, poza nim wypada być ubranym kulturalnie, szanując tamtejszą kulturę. Wycieczki fakultatywne taniej znaleźć samemu przez Internet niż kupować te przygotowane przez biuro podróży. Najważniejsze trzeba mieć świadomość, że kupcy są bardzo namolni, zapraszają do swoich sklepów, proponują herbatę i palenie sziszy. Chcąc coś kupić trzeba się targować i schodzić z ceny.

Więcej porad dotyczących różnych wypraw znajdziesz w portalu https://zwiedz.pl/.

Co powinieneś zabrać do Egiptu?

Nie zapomnij o kapeluszu/czapce na głowę, okularach przeciwsłonecznych, chustce na ewentualnie spieczone ramiona oraz koniecznie krem/spray do opalania z wysokim filtrem. Niewiele czasu potrzeba do oparzenia słonecznego.  Przydadzą się pianki chłodzące, żele itp. Warto też mieć elektrolity i np. Nifuroksazyd, czy węgiel na klątwę faraona, czyli biegunkę i złe samopoczucie. Ubrania muszą być lekkie, przewiewne. Wybierając się nad Morze Czerwone, udogodnieniem będzie posiadanie butów do wody, gdyż plaża może być kamienista.