Wakacje na Bora Bora? Naprawdę warto!

Egzotyczne wyspa z domkami na wodzie słynąca z niesamowitych raf koralowych, dla wielu symbol raju na Ziemi i idealne miejsce na wakacje – Bora Bora. 

Wyspa Bora Bora – sprawdź tę atrakcję na Oceanie Spokojnym

Bora Bora to wyspa położona na Oceanie Spokojnym. Należy do archipelagu Wysp Pod Wiatrem ulokowanego w Polinezji Francuskiej. Bora bora to koralowy atol (płaska wyspa koralowa) otaczający wulkaniczny stożek. Powierzchnia wyspy to około 38 metrów kwadratowych. Jest ona zamieszkiwana przez Polinezyjczyków. Wyspa została odkryta w 1722 roku przez  holenderskiego żeglarza Jacoba Roggeveena.

Wyspa jest pełna salonów SPA i ośrodków sportowych. Kurorty zachwycają atrakcjami i możliwościami spędzania wolnego czasu. To, co najbardziej przyciąga turystów na Bora Bora to niesamowite piaszczyste plaże i turkusowa woda oraz rafy koralowe. Wiele osób odwiedza wyspę głównie w celu nurkowania i zwiedzania podwodnego świata. Bardzo popularną atrakcją jest karmienie rekinów. Oprócz nurkowania, kurorty oferują turystom przejażdżki na skuterach i nartach wodnych. Pozwala to na zobaczenie wyspy z innej perspektywy. Na Bora Bora znajduje się też wielkie akwarium z ogromną ilością egzotycznych ryb i roślin- Lagoonarium.

Nazwa „Bora Bora” oznacza „stworzona przez Boga”. W związku z tym jest to idealne miejsce do zawarcia związku małżeńskiego. Wyspa oferuje nowożeńcom szklaną kaplicę, w celu zorganizowania uroczystości. Najwyższym szczytem Bora Bora jest Otemanu (727 m.n.p.m.) i Pahia (661 m.n.p.m.). Na turystów czekają świątynie – Marae Fare- Opu z żółwiem wyrzeźbionym w kamieniu u Marotrtini – grobowiec należący do rodziny królewskiej.

Rajskie widoki, ciepła woda i niesamowity klimat przyciągają także osoby, którym marzy się błogie lenistwo w niesamowitych okolicznościach przyrody.