Indie dla ciekawych – miasto New Delhi

New Delhi to najważniejsze miasto, jakimi mogą się pochwalić Indie. To również fascynujący cel wycieczki dla tych, którzy lubią miejsca pełne kontrastów. Czym zachwyca indyjska stolica?

Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

New Delhi to tętniące życiem miasto, na terenie którego żyje około 250 tysięcy osób. Bieda i bogactwo funkcjonują tu obok siebie, podobnie jest z tradycją i nowoczesnością. New Delhi to liczne kontrasty i spora wielokulturowość, choć większość mieszkańców tego miasta jest wyznawcami hinduizmu. Obok nich żyją muzułmanie i chrześcijanie, można się tu również spotkać z przedstawicielami innych wyznań. A co z zabytkami, które najpiękniej opowiadają o dziejach tego miasta?

Portal poleca: Lubisz egzotyczne kierunki wakacyjne? – sprawdź co do zaoferowania ma Kenia.

Co warto zwiedzić w New Delhi?

Zwiedzanie New Delhi warto zacząć od wizyty przy Bramie Indii – budowli, która często porównywana jest do paryskiego Łuku Triumfalnego. Powstała ona w 1921 roku, kiedy to brytyjscy książęta uhonorować hinduskich żołnierzy – bohaterów, którzy stracili życie podczas I wojny światowej. Na uwagę zasługuje też Kutb Minar, mogący się pochwalić wspaniałymi zdobieniami, historią sięgającą XII wieku oraz tytułem najwyższego minaretu w Indiach. Ta niezwykła budowla to jedna pamiątka po  pierwszym meczecie zbudowanym w Indiach północnych, a jednocześnie jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na terenie miasta. Nie można też pominąć Czerwonego Fortu – potężnej budowli, która stała się jednym z symboli Indii.

Czym jeszcze może nas oczarować stolica Indii?

W trakcie wycieczki po New Delhi warto odwiedzić grobowiec Humajuna – jednego z ważniejszych przedstawicieli dynastii Wielkich Mogołów, który żył i działał w XVI wieku. Warto też odwiedzić Akshardham (imponujący kompleks hinduistycznych świątyń), wybrać się do Muzeum Narodowego oraz wybrać na spacer po reprezentacyjnym bulwarze Rajpath. Nie lada gratką dla turystów odwiedzających New Delhi może być też obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, które swoją działalność rozpoczęło w XVIII stuleciu.

New Delhi to ciekawy kierunek wycieczki dla każdego, kto chce poznać i zrozumieć Indie. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, spędzi czas w pożyteczny sposób, a jednocześnie zdobędzie wiedzę, która przyda się podczas dalszej wyprawy po Indiach – fascynującym kraju pełnym kontrastów.