Bangkok – ciekawe miejsca, które musisz odwiedzić!

Bangkok jest stolicą a zarazem największym miastem Tajlandii, które często nazywane jest miastem aniołów. To jedna z ciekawszych azjatyckich metropolii, która jest mieszanką tradycji, a zarazem nowoczesności.

Olbrzymie drapacze chmur wyrastają nad maleńkimi domkami o czerwonych dachach, zaś złote świątynie często sąsiadują z luksusowymi hotelami. To miasto jest idealnym pomysłem na wakacje dla osób, które nie potrafią się nudzić! W tym artykule pokażemy Ci najciekawsze miejsca, bez których wizyty, nie możesz obejść się będąc w Bangkoku.

 Wat Phra Kaew, czyli Świątynia szmaragdowego Buddy

Świątynia szmaragdowego Buddy jest zdecydowanie jedną z najciekawszych atrakcji w Bangkoku, dlatego też grzechem będzie jeśli przebywając w stolicy Tajlandii nie odwiedzisz tego wspaniałego miejsca. Wejście do centralnego punktu świątyni jest chronione przez parę lwów, to właśnie w tym miejscu znajduje się posąg szmaragdowego Buddy, który jest symbolicznym miejscem budowli.

Wat Arun, czyli Świątynia Świtu

Wat Arun jest najstarszym zabytkiem Bangkoku. Świątynia zlokalizowana jest na prawym brzegu rzeki Menam, a jej nazwa pochodzi od hinduskiego bóstwa świtu, czyli Aruna. Cały kompleks robi oszałamiające wrażenie zarówno podczas dnia jak i nocy.

Wielki Pałac Królewski w Bangkoku

Wielki Pałac Królewski znajduje się na Starym Mieście, na lewym brzegu rzeki Menam. W latach 1782-1946 cały kompleks był oficjalną rezydencją królewską. Choć duża część obiektów znajdujących się w obrębie Wielkiego Pałacu Królewskiego jest udostępniona do zwiedzania dla turystów, to niektóre budynki dalej pełnią funkcję użytkowe na wszelakie potrzeby władzy. Tak czy siak jest to miejsce warte odwiedzenia.

 Dom Jima Thompsona

Jest to propozycja całkowicie inna niż wszystkie poprzednie, lecz równie znakomita na spędzenie fajnego czasu w Bangkoku. Jim Thomson był m.in. amerykańskim szpiegiem, żołnierzem i architektem, który szczególnie znany jest z ożywienia przemysłu jedwabniczego w Tajlandii. Będąc w tym niezwykle niesamowitym miejscu, będziecie mieli okazję zobaczyć jak wygląda produkcja jedwabiu i oczywiście zakupić produkt z niego zrobiony.

One thought on “Bangkok – ciekawe miejsca, które musisz odwiedzić!

Dodaj komentarz